تبلیغات
فروشگاه اینترنتی
وبلاگ ما در گوگل محبوب کنید :
جدیدترین اخبار ورزشی - منصوریان: تكلیف كنند سرمربی تیم ملی می‌شوم
جدیدترین اخبار ورزشی
مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در صورتی که به من تکلیف کنند سرمربیگری تیم ملی را قبول می‌کنم.  علیرضا منصوریان درباره آخرین شرایط خودش و تیم ملی و سایر موارد صحبت های زیر را انجام داده است:

- اخباری در خصوص آینده کاری علیرضا منصوریان به گوش می‌رسد. این درست است که یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری تیم ملی هستی؟

* اگر راستش را بخواهید به صورت مستقیم به من پیشنهاد نشده اما همانطور که در جریان هستید آقای کفاشیان هم در یک مصاحبه اعلام کرده که منصوریان هم می‌تواند سرمربی تیم ملی باشد.

- در صورتی که این پیشنهاد را به تو بدهند می‌پذیری؟

* من یک سرباز هستم در این فوتبال و هر تکلیفی که بر عهده من گذاشته شود را با میل انجام می‌دهم.

- این جمله تو به این معنی است که اگر سرمربیگری تیم ملی به تو پیشنهاد شود قبول می‌کنی؟

* اگر به من تکلیف کنند که سرمربی تیم ملی باش قبول می‌کنم و انجام تکلیف می‌کنم تا دینی را که فوتبال ایران بر گردن من دارد ادا کنم.

- آمادگی پذیرفتن این کار را داری؟

* تا حدود زیادی این آمادگی را دارم و سعی می‌کنم کمبودهایم را هم با حمایت دوستان و متخصصین و پیشکسوتان و مطالعه جبران کنم.

- قطعا مشاورانی هم داری، نظر آن ها و پیشکسوتان و کسانی که نظرشان برایت مهم است چیست؟ مشورت هم کردی در این خصوص؟

* من انسان مشورت مداری هستم و هیچ کاری را بدون مطالعه و مشورت انجام نمی‌دهم. البته هنوز که نه به دار است و نه به بار اما من هم مشورت کردم و هم مطالعه. می‌دانم که کار خطیری است و احتمال هرچیزی در پس پذیرفتن این پیشنهاد هست اما در عین حال انسان ریسک پذیری هم هستم و شجاعت انجام این ریسک را هم دارم. در این زمینه هم با خیلی از متخصصین و پیشکسوتان مشورت کردم و نظر خیلی‌ها را جویا شدم.

- گویا ناصر حجازی از جمله پیشکسوتانی است که با این کار خیلی موافق است و حتی مصاحبه‌هایی هم در این خصوص کرده.

* من با پیشکسوتان زیادی مشاوره کردم اما آقای حجازی جزو افرادی است که نظرش بسیار برای من قابل احترام و تاثیر گذار است. ایشان به من لطف زیادی دارد و من از وی تشکر می‌کنم. اتفاقا به تازگی یک جلسه حضوری هم با آقای حجازی داشتم و کلی در این خصوص از ایشان مشورت گرفتم. ایشان مرا خیلی دلگرم کرد. من همیشه از نظرات کارشناسی آقای حجازی در دوران فوتبال و مربیگری‌ام استفاده کردم و تا روزی که در فوتبال باشم در همه کارهای ورزشی‌ام با ایشان مشورت می‌کنم و نظر او را در تصمیم‌هایم لحاظ می‌کنم. همین که شخصی مثل ناصر حجازی به آینده کاری من اعتقاد دارد برای من کلی پشتگرمی محسوب می‌شود. همچنین پیشکسوتان و بزرگان دیگر فوتبال هم که در این راستا از من حمایت کردند هم به من دلگرمی دادند. بزرگانی مثل آقای منصور پورحیدری و علی آقای پروین.

- این احتمال هم وجود دارد که سرمربی ممتاز خارجی به ایران بیاید و از تو بخواهند که کماکان دستیار باشی.

* همانطور که گفتم به عنوان یک سرباز هر تکلیفی که بر گردن من گذاشته شود را می‌پذیرم.

- بازی سپاهان و استقلال در پیش است. جنگ استقلالی‌های قدیم و جدید را چطور می‌بینی؟

* هر دو تیم استقلال و سپاهان در بهترین شرایط قرار دارند. سپاهان به آن درجه از آمادگی رسیده که حتی در روزی که سه تا از بهترین بازیکنانش مثل نویدکیا، جانواریو و توره را هم ندارد می‌رود خارج از خانه بازی‌اش را می‌برد و بر می‌گردد. یا به راحتی دربی بزرگ اصفهان را می‌برد. این اتفاقات ساده رقم نمی‌خورد. درایت یک مربی بزرگ و با تجربه مثل امیر قلعه نویی پشت این تیم است. امیر برای سپاهان خیلی زحمت کشیده. از طرف دیگر می‌بینیم که استقلال هم در شرایط ایده آلی قرار دارد. آنها بعد از تعطیلات صد در صد امتیازاتشان را گرفته‌اند و همه بازی های‌شان در لیگ و جام حذفی را بردند. قاطعانه هم بردند. حضور یک منصور پورحیدری در هر تیمی می‌تواند یک فرصت مغتنم باشد و استقلالی‌ها به خوبی از تجربه پورحیدری استفاده می‌کنند.
اضافه شدن گده هم به اندازه کافی بر روند استقلالی‌ها تاثیر مثبت گذاشته. ضمن اینکه از تجارب و انگیزه‌های پرویز‌خان مظلومی هم نباید به راحتی گذشت. از همه اینها که بگذریم هر دو تیم از مدیریت خوب و قوی برخوردارند که در ثبت نتایج خوبشان کمک می‌کند. به نظر من سپاهان در نیمه عقب زمینش از استقلال قدری جلوتر است و برتری دارد و خط حمله استقلال نسبت به سپاهان جلو است و بر این تیم برتری دارد. استقلال بهترین خط حمله لیگ را از نظر من دارد.

- چه تیمی قهرمان می‌شود؟

* الان برای پیش بینی قهرمان زود است ولی فکر می‌کنم یکی از دو تیم استقلال و سپاهان قهرمان شوند.

 
نوشته شده در تاریخ 1389/12/4 توسط محسن صفار